godlo

szyszka

Wycieczka uczniów klas I do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

12 grudnia 2017 roku uczniowie klas I Technikum Leśnego wybrali się do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Podczas wycieczki obejrzeli bogate zbiory muzeum, niektórzy z nich przymierzali wybrane modele mundurów, np. strój ułana „Beliny”.

Dopełnieniem wizyty było zwiedzanie pomieszczeń dawnego Więzienia Kieleckiego, w którym przetrzymywanych i zamordowanych było wielu patriotów, żołnierzy Armii Krajowej i Podziemia Niepodległościowego w czasie II wojny światowej, a także po jej zakończeniu. Największe wrażenie wywarły na nas karcery oraz ściana rozstrzelań.

Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych ofiarom stanu wojennego. Młodzież wysłuchała prelekcji oraz obejrzała fragmenty filmów dokumentalnych poświęconych pamięci ludzi, którzy zginęli po wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce.

Uczniami opiekowali się: Antonina Lipińska, Izabela Cholewińska, Anna Wywrót oraz Bogusław Grabka.

wstecz