godlo

szyszka

Zajęcia praktyczne klasy III w Leśnictwie Adamów

17 stycznia 2018 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Leśnictwie Adamów, Nadleśnictwo Zagnańsk.

Głównym tematem zajęć było poznanie skomputeryzowanego stanowiska pracy, tzw. biurka leśniczego.
Uczniowie spotkali się z miejscowym leśniczym p. Robertem Jarosem, który w profesjonalny sposób naświetlił sposób funkcjonowania SILP (Systemu Informatycznego Lasów Państwowych) na poziomie leśnictwa, zasady obiegu informacji, wyposażenie sprzętowe kancelarii leśnictwa oraz chętnie udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania uczniów.
Uczestnicy spotkania otrzymali również specjalnie przygotowane materiały ćwiczeniowe, dzięki którym mogli w praktyce zapoznać się z organizacją sprzedaży detalicznej drewna, sposobami jego klasyfikacji, ewidencji i wyceny. Zajęcia podobały się zarówno uczniom, jak i prowadzącym i są przykładem dobrej współpracy naszej szkoły z Nadleśnictwem Zagnańsk w dziedzinie praktycznej realizacji treści nauczania w kwalifikacji R.14.

 

wstecz