godlo

szyszka

Akcja "Pomóżmy kasztanowcom"

18 października  2018 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły grabili liście kasztanowców rosnących na terenie Zespołu Szkół Leśnych. Włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Ratujmy kasztanowce”, której celem jest walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.

 

Akcję zorganizowali Sławomir Szostek i Zbigniew Zaława a współorganizatorem akcji - jak co roku - było Nadleśnictwo Zagnańsk.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem – zebrane liście zostały przewiezione w odpowiednie miejsce i spalone. Mają zatem powody do radości i dumy – szkolne kasztanowce nadal będą upiększały teren.

W trakcie pracy odwiedzili nas funkcjonariusze policji, którzy interweniowali po otrzymaniu informacji o nielegalnym paleniu ogniska na terenie szkoły. Po krótkim wyjaśnieniu i spisaniu notatki służbowej pozwolili na kontynuowanie akcji.

Ponieważ nie wszystkie liście opadły z drzew akcja zostanie powtórzona za tydzień –  25 października .

Młodzież naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że chętnie podejmie się każdej pracy, której celem jest pomoc środowisku naturalnemu.

  1. Szostek i Z. Zaława

wstecz