godlo

szyszka

Wigilia oraz Jasełka Bożonarodzeniowe

Dnia 20 grudnia , jak co roku, w naszym Internacie Zespołu Szkół Leśnych odbyły się jasełka bożonarodzeniowe.

 

Zostały przygotowane przez uczniów technikum pod opieką p. Agnieszki Wiech-Papros wraz z pomocą p. Anny Wywrót oraz Grażyny Baran.

O wyznaczonej godzinie wszystkie klasy z wychowawcami udały się na stołówkę, na której miało odbyć się przedstawienie. Od razu w oczy rzuciła się nam przepiękna sceneria. Na pierwszym planie widniała szopka ze żłóbkiem, z lewej strony rozciągała się część symbolizująca niebo, zaś po przeciwnej stronie piekło. Wszyscy uczniowie byli zaciekawieni przedstawieniem i z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia.

Rolę narratora zagrał uczeń klasy czwartej Marek Stępień, który wprowadził nas w nastrój świąteczny oraz rozpoczął przedstawienie. Uczniowie  z różnych klas wcieli się w rolę aniołów i diabłów. W głównych rolach świetnie poradzili sobie: Archanioł – Kacper Ślizak oraz Lucyfer – Jakub Czerwiński. Dziewczęta zagrały anioły : Patrycja Król, Aleksandra Kordaszewska, Alicja Kośka, Weronka Połczyńska, Izabela Siwek oraz Wiktoria Stawarz. Zaś w rolę diabłów wcieli się chłopcy: Hubert Bystrowski, Hubert Jagiełka, Karol Kargul,  Bartłomiej Sieczka, Karol Skowroński oraz Kacper Wrzesień. Na uwagę zasługują także dziewczęta które przepięknie zagrały kolędy „Cicha Noc” oraz „Dzisiaj w Betlejem” na swych instrumentach muzycznych – Joanna Sipika, Wiktoria Ślizak i Aleksandra Kordaszewska. Gabriel Ziarko, który zajmował się częścią techniczną także zasługuje na podziękowania. Po zakończeniu przedstawienia cała publiczność wynagrodziła ich gromkimi brawami.

Po części artystycznej Dyrektor Szkoły Anna Kowalska pochwaliła wytęp młodych artystów oraz złożyła obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Następnie zostało odczytane Pismo Święte przez naszą katechetkę p. Bożenę Musiał, po czym wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Pod koniec  wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami przygotowanymi przez panie z kuchni w internacie, za co bardzo dziękujemy !

Wszystkim zaangażowanym osobom należą się naprawdę duże słowa uznania. Uważam, iż to przedstawienie było wspaniałe, gdyż uczniowie wykazali się świetną grą aktorską,                           a wspaniała sceneria dopełniła całe przedstawienie. Myślę że, te jasełka będą zapamiętane przez wszystkich.

Agnieszka Wiech Papros

 

wstecz