godlo

szyszka

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Dnia 05.03.2019 r. młodzież klas maturalnych wraz z p. dyrektor Anną Kowalską i wychowawcam i p. M. Błaut, p. A. Lisowską, p. A. Wiech, uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy.

 

W czasie jazdy miło było posłuchać  fragmentów ,,Potopu” H. Sienkiewicza o obronie Jasnej Góry, które pięknie przeczytali  uczniowie:  Marek, Cezary i Oskar. Mszy św. w intencji maturzystów oraz nauczycieli przewodniczył przeor klasztoru jasnogórskiego o. Marian Waligóra - absolwent naszej szkoły. W homilii zaznaczył, że tylko tutaj przed Cudownym Obrazem, młodzi mogą ,,uspokoić serce”  i z ufnością iść dalej w dorosłe życie. Liturgia miała szczególnie podniosły charakter, ponieważ wzięli w niej czynny  udział  sygnaliści, nauczyciele i uczniowie z naszego technikum.

Nieodłącznym punktem każdego wyjazdu jest  spotkanie z o. Marianem. Pani Dyrektor przekazała podziękowania, a młodzież wręczyła własnoręcznie wykonane pamiątki. Maturzyści otrzymali  od Ojca specjalne błogosławieństwo i jak zawsze wszyscy zostali obdarowani różańcami.

Wyjazd miał także charakter poznawczy. Pod opieką przewodnika jasnogórskiego zwiedziliśmy Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz Skarbiec. Poczuliśmy się wyróżnieni, ponieważ mieliśmy zaszczyt towarzyszyć  muzykom podczas  hejnału jasnogórskiego na odsłonięcie Obrazu.  Szymon - sygnalista z naszej szkoły  wraz z zespołem zagrał melodię  królewskiej intrady.

Możemy powiedzieć, że audiencja u Królowej Polski na trwałe zapisze się w naszych sercach.

Serdeczne podziękowania za pielgrzymkę kierujemy na ręce Pani Dyrektor, wychowawców oraz pani Izabeli  Cholewińskiej, która zatroszczyła się o pamiątki.

                                                         Organizator  B. Musiał

 

Więcej zdjęć:

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12667/zdjecia

wstecz