godlo

szyszka

HISTORYCZNY SUKCES REPREZENTACJI SZKOŁY W PIŁCE HALOWEJ

Wicemistrzostwo Polski Szkół Leśnych w Halowej Piłce Nożnej

 

W dniach 08-10.03.2019 r. reprezentacja szkoły w składzie: Tarka Dawid, Moskal Jan, Kaczor Cezary, Rudnik Damian, Chruściel Mateusz, Banaszek Patryk, Basiak Tomasz, Składnik Dawid oraz Sęga Oskar wzięła udział w XI Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Halowej Piłce Nożnej, uzyskując najlepszy wynik w dziejach szkoły. W zawodach wzięło udział jedenaście szkół prowadzonych przez Ministra Środowiska.
Zdecydowane zwycięstwa w pojedynkach grupowych jednoznacznie wskazywały, że Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku jest jednym z faworytów turnieju. Wygrywając swoją grupę, w której występowały reprezentacje szkół z: Leska, Milicza, Brynka oraz Białowieży awansowaliśmy do fazy finałowej turnieju. W kolejnym etapie rozgrywek również wygraliśmy pojedynek z reprezentacją szkoły ze Starościna, awansując do półfinału. W tym gronie znalazły się najlepsze drużyny mistrzostw, mianowicie: Biłgoraj, Lesko, Tuchola i oczywiście Zagnańsk. W meczu o finał zrewanżowaliśmy się zespołowi z Leska za jedyną porażkę w turnieju, jaką doznaliśmy w rozgrywkach grupowych i wygraliśmy w karnych 5 : 4, tym samym uzyskaliśmy status pierwszego finalisty (mecz zakończył się w regulaminowym czasie remisem 1 : 1). Ostatni i najważniejszy mecz rozegraliśmy z reprezentacją szkoły z Biłgoraja. Jak przystało na finalistów, obydwa zespoły przysporzyły kibicom wielu emocji. Pomimo bezbramkowego remisu w regulaminowym czasie gry drużyny stworzyły sobie kilka sytuacji, które mogły zaważyć o zwycięstwie. Lecz zgodnie z regulaminem turnieju finał musiał się rozstrzygnąć, więc zespoły przystąpiły do egzekwowania rzutów karnych. Niestety w tej rywalizacji o jedną bramkę lepsi byli przeciwnicy i wygrali 3 : 2. Pomimo przegranych rzutów karnych wszyscy zawodnicy oraz trenerzy są dumni ze swojej postawy, ponadto drugie miejsce jest to najwyższa pozycja Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku w jedenastoletniej historii turnieju.
Wszyscy zawodnicy z Zagnańska zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy. Ponadto Patryk Banaszek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. GRATULACJE!!!

Przebieg turnieju
Faza grupowa

ZESPÓŁ MECZE  PUNKTY  BRAMKI  MIEJSCE
ZAGNAŃSK  4 9 13-6 I
LESKO 4 7 8-5 II
MILICZ 4 6 5-11 III
BRYNEK 4 4 6-12 IV
BIAŁOWIEŻA 4 4 5-8 V

Zagnańsk – Lesko 0:1
Tarka – Kaczor, Rudnik, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Basiak

Brynek – Zagnańsk 3 : 5
Bramki dla Zagnańska: Banaszek x 3, Basiak, Rudnik
Skład Moskal - Kaczor, Rudnik, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Basiak

Białowieża – Zagnańsk 1 : 2
Bramki dla Zagnańska: Kaczor, Banaszek
Skład Moskal - Kaczor, Rudnik, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Basiak

Zagnańsk – Milicz 6 : 1
Bramki dla Zagnańska: Banaszek x 2, Chruściel, Basiak x 3
Tarka – Kaczor, Rudnik, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Basiak, Moskal

Faza finałowa

1/4 Finały

Zagnańsk – Starościn 2 : 1
Bramki: Składnik, Basiak
Tarka – Kaczor, Basiak, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Rudnik, Moskal

1/2 Finału


Lesko – Zagnańsk 1 : 1 (K 4 : 5)
Bramka dla Zagnańska: Chruściel
Tarka – Kaczor, Basiak, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Rudnik, Moskal

Rzuty Karne
  Zagnańsk
 Lesko
Basiak 0 0
Banaszek 0 0
Składnik 0 X
Sęga 0 0
Tarka X X
Rudnik X 0
Kaczor 0 X

 

Awans do finału

Finał


Zagnańsk – Biłgoraj 0 : 0 (K 2 : 3)
Tarka – Kaczor, Basiak, Chruściel, Banaszek oraz Składnik, Sęga, Rudnik, Moskal

Rzuty karne
  Zagnańsk  Biłgoraj
Banaszek 0 0
Basiak 0 0
Kaczor X 0

 

wstecz