godlo

szyszka

Finał VII Świętokrzyskiego Turnieju Językowego

15 marca 2019 r. w V LO im. ks. P. Ściegiennego w Kielcach odbył się finał VII Świętokrzyskiego Turnieju Językowego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych: Jakub Brzoza (I a) oraz Anna Majewska (II a). Uczestnicy konkursu rozwiązywali test z zakresu poprawności i kultury języka, stylistyki oraz gramatyki.
Przed rozstrzygnięciem turnieju i wręczeniem nagród uczniowie oraz opiekunowie wysłuchali wykładu dr. hab. Joanny Senderskiej pt. „Jak się komunikujemy w Internecie” (Instytut Filologii Polskiej UJK).
Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ uczeń klasy I – Jakub Brzoza zajął trzecie miejsce podczas finałowych rozgrywek uczniów za szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego w VII Świętokrzyskim Turnieju Językowym.

Serdeczne gratulacje!
Marzena Błaut

 Czytaj więcej:

nacisnij

 

wstecz