godlo

szyszka

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ W UMIEJĘTNOŚCIACH LEŚNYCH

W dniach od 11.04 do 13.04.2019 r. odbyły się zawody pilarzy w Zespole Szkół Leśnych w Biłgoraju.

 W rywalizacji wzięło udział 13 szkół leśnych. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

1. Damian Najman
2. Stanisław Kręcisz
3. Sebastian Wydra
4. Karol Bernat
5. Marek Skolimowski
Podczas mistrzostw zawodnicy zmierzyli się z kilkunastoma konkurencjami sprawdzającymi ich wiedzę i umiejętności. Brali udział w biegu leśnika, wykonując po drodze przygotowane zadania, które sprawdzały wiedzę teoretyczną zawodników z zakresu leśnictwa. Ponadto zmierzyli się w konkurencjach zawodów drwali, takich jak: ścinka drzew, zmiana łańcucha tnącego, przerzynka kombinacyjna i precyzyjna oraz okrzesywanie.
Nasza drużyna zajęła 4 miejsce drużynowo w pracy pilarką i 6 miejsce ogólnie w całych zawodach.

wyniki zawodów obejrzyj na stronie internetowej

wstecz