godlo

szyszka

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Koszykówce 2019

W dniach 27-29 marca 2019 r. w hali sportowej w Brynku odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Koszykówce.

W XI edycji turnieju wzięło udział 8 szkół leśnych. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. W rywalizacji nie zawiedli faworyci. Zespoły z Tucholi i Biłgoraja nie poniosły w fazie grupowej żadnej porażki.
W pierwszym półfinale Biłgoraj pokonał Brynek, w drugim Tuchola rozbiła Milicz. Wmeczu o III miejsce zespół Brynka wygrał z drużyną Milicza. W finale Tuchola okazała się lepsza od Biłgoraja i trzeci raz z rzędu obroniła tytuł.
Tym razem po zaciętych, wyrównanych meczach, pełnych zaangażowania i walki do ostatnich minut nie udało nam się wygrać żadnego spotkania, tym samym w Mistrzostwach zajęliśmy 8 miejsce.

W konkursie sprawnościowym zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Przemysław Kaniecki.
Uczniowie reprezentujący ZSL w Zagnańsku w Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych: Sikora Gabiel, Chołuj Mateusz, Stanisław Kręcisz, Sadza Wojciech, Więckowski Hubert, Kotowski Bartłomiej, Wojas Paweł, Kaniecki Przemysław.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i walkę. Niech czas spędzony na meczach i treningach w przyszłości zaprocentuje wygranymi meczami.

Ze sportowym pozdrowieniem Jacek Wolski

wstecz