godlo

szyszka

Konkurs literacki o twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego rozstrzygnięty

3 czerwca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu literackiego organizowanego w ramach obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego:

 

Smutek, żal, nadzieja… - jakie uczucia i refleksje towarzyszą dziś młodemu czytelnikowi opowiadania „Wieża” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego?
Organizatorzy i zaproszeni goście spotkali się w pięknej sali Interior - Galeria. Mieli możliwość wysłuchania krótkiego wykładu dr Ireny Furnal na temat życia i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.
Najważniejszym momentem spotkania było ogłoszenie wyników konkursu. Uczennica naszej szkoły Anna Majewska (kl. II a) otrzymała I miejsce za esej pod tytułem „Kamienie”. Ania została poproszona o odczytanie pracy, publiczność wysłuchała eseju w niezwykłym skupieniu.

Serdecznie gratuluję!
Marzena Błaut

grudzinski konkurs1

 

wstecz