godlo

szyszka

Polska – Brazylia, mecz jakiego jeszcze nie było.

We wtorkowe chłodne popołudnie 08.10.2019 r. uczniowie Naszej Szkoły pod opieką nauczycieli - Jacka Wolskiego i Damiana Czarneckiego  wybrali się do Kielce na stadion piłkarski Suzuki Arena na  międzypaństwowy mecz  kobiet w piłkę nożną Polska – Brazylia.

  IMG 4365 Początek formularza Był to pierwszy w historii pojedynek Polek z Brazylijkami, mającymi w składzie gwiazdy światowego formatu. Wystarczy wymienić Martę, sześciokrotną zdobywczynią Złotej Piłki FIFA i rekordzistkę strzelonych goli na mistrzostwach świata bez podziału na płeć, czy Formige z Paris Saint-Germain, która uczestniczyła w siedmiu mundialach.                                                                                                                                                                       

Celem wycieczki było podniesienie poziomu kultury kibicowania, wzbudzenie aktywności sportowej wśród młodzieży, propagowanie „zdrowej" rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu oraz przede wszystkim integracja grupy. Spotkanie zakończyło się zgodnie z przewidywaniami. Reprezentantki Kraju Kawy wygrały 3 : 1. Polki jednak pokazywały się z dobrej strony i kilkukrotnie poważnie zagroziły brazylijskiej bramkarce. Mimo że, mecz zakończył się porażką, to był on bardzo ciekawy. Wszyscy uczestnicy wyjazdu świetnie się bawili i z niecierpliwością oczekują na kolejną możliwość kibicowania. Naprawdę warto. BRAWO  POLSKA !!!!!!!

 

                                                                                                                            Organizator wyjazdu Jacek Wolski

 

 

wstecz