godlo

szyszka

Po raz dziewiętnasty obchodziliśmy Dzień Papieski

logo

Święto wypada zawsze w niedzielę poprzedzającą 16 października, czyli dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów były słowa: „Wstańcie, chodźmy". Właśnie 13 października Polacy budują Żywy Pomnik dla Jana Pawła II, zbierając fundusze na stypendia.
By otrzymać stypendium, trzeba spełnić określone kryteria. Po pierwsze - wysoka średnia w szkole, po drugie - niskie dochody rodziców.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Powstała jako owoc pielgrzymki świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w 1999 r.
Dzięki stypendiom młodzież może uczyć się i dostać na wymarzone studia. Te pieniądze to bardzo dobra inwestycja, bo to, czego ci młodzi ludzie się nauczą, potem oddadzą w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym – stwierdził Prezes Fundacji ks. Dariusz Kowalczyk.
Przy kościele w parafii św. Józefa w Zagnańsku odbyła się zbiórka środków na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.
Uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w akcję Dnia Papieskiego. Serdeczne podziękowania składamy Oli, Beacie, Mateuszowi i Filipowi.
Zachęcamy do poznawania życiorysu młodego Karola Wojtyły, bo Jego życie nie było łatwe, a został bohaterem naszej Ojczyzny.

wstecz