godlo

szyszka

WARSZTATY PSZCZELARSKIE

Poczuj się jak prawdziwy pszczelarz!

 

21.10.2019 r. w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku odbyły się warsztaty pszczelarskie. O tajemniczym i fascynującym świecie pszczół opowiadał pan Tomasz Dyraga – członek Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Kielcach. Zajęcia miały charakter edukacyjny i podzielone były na część teoretyczną i praktyczną. Podczas spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak wygląda budowa ula. Pan Tomasz przedstawił i opisał wszystkie jego elementy oraz przyrządy, jakimi posługuje się pszczelarz. Omówiony został także cykl życia pszczół oraz rola pszczół w środowisku. Wspólnie odpowiedzieliśmy sobie na pytania: Jak ważne są pszczoły? Ile potrafią wyprodukować miodu? Ile pszczół mieszka w ulu? Na zakończenie warsztatów nastąpiła degustacja miodów z pasieki pana Tomasza.

Organizatorzy warsztatów:
Jacek Wolski
Zbigniew Zaława

wstecz