godlo

szyszka

Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

8 listopada 2019 r. w auli szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Na początku spotkania pani dyrektor Anna Kowalska wręczyła pani Jolancie Grudniewskiej Nagrodę Ministra Środowiska za wyróżniającą pracę dydaktyczno-wychowawczą.
Po odśpiewaniu hymnu przez całą społeczność szkolną, uczniowie klas I Technikum Leśnego przedstawili poruszające przedstawienie, którego bohaterem był młody mężczyzna żyjący na początku XXI wieku, rozważający co wybrać – życie na emigracji czy w Ojczyźnie. Odpowiedziała mu alegoria Polski, która przedstawiła mu oraz nam widzom losy Polski i historię walki o wolność naszego narodu.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele, na znak szacunku dla święta, mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Motto uroczystości, umieszczone na tablicy w biało-czerwonych barwach, brzmiało: „Niosę Cię Polsko jak żagiew, jak płomienie…”
Oprawę muzyczną stanowiły piosenki od legionowych do współczesnych – mówiące o Polsce i Polakach. Całość dopełniała prezentacja multimedialna przedstawiająca historyczne fotografie.
Akademię przygotowały: Antonina Lipińska, Agnieszka Wiech-Papros oraz Izabela Cholewińska (dekoracje).

wstecz