godlo

szyszka

Konkurs historyczny

26 listopada 2019 r. w naszej szkole odbył się konkurs historyczny pt.: „Działania wojenne w regionie świętokrzyskim w okresie II wojny światowej” w formule 1 z 10.

LOGO HIST 1 Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą historyczną zarówno z zakresu kampanii wrześniowej, czego dotyczyła I tura konkursu, jak i wiadomości na temat naszego regionu - obrony Kielc oraz Zagnańska w latach 1939 – 1945. Na koniec nasi uczniowie zaprezentowali swoje wiadomości dotyczące walki partyzanckiej w naszym regionie, działalność majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, Jana Piwnika „Ponurego” oraz Antoniego Hedę „Szarego”.
Po krótkiej przerwie na słodki poczęstunek jury p. Antonina Lipińska i p. Agnieszka Wiech-Papros wręczyły laureatom dyplomy oraz nagrody.
I miejsce – Julia Rut
II miejsce – Anna Majewska
III miejsce– Marcel Nowak
Uczestnikom konkursu jeszcze raz GORĄCE PODZIĘKOWANIA ORAZ SZCZERE GRATULACJE!

wstecz