godlo

szyszka

Wigilia w internacie – grudzień 2019

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pod opieką pani Agnieszki Wiech-Papros. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej pasterzy oraz królów podążających do Betlejem młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.
Przedstawienie rozpoczęło się od tańca góralskiego w wykonaniu pasterzy, w roli których wystąpili: Bartek Sieczka, Hubert Jagiełka, Gabriel Sikora, Franciszek Połetek oraz Karol Skowroński. Rolę narratora zagrała uczennica klasy trzeciej Patrycja Król, która wcieliła się również w postać Maryi, towarzyszył jej Józef, którego zagrał Bartek Kisiel. Na uwagę zasługują anioły – Izabela Siwek, Aleksandra Kordaszewska, Alicja Bartosińska i Karolina Bukowska. Pięknie zaprezentował się chór: Zuzanna Bielecka, Magdalena Paź, Weronika Pasternak, Alicja Bartosińska, Maciej Słoka, Samuel Wróbel, Adam Rożek oraz uczniowie grający na instrumentach Joanna Sipika, Aleksandra Kordaszewska oraz Hubert Jagiełka. Na koniec przedstawienia Weronika Dróżdż oczarowała widzów pięknym głosem, śpiewając kolędę „A wczora z wieczora” .
Jasełka w wykonaniu młodzieży wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swoim znakomitym występem podbili serca publiczności. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i zaproszonych gości.
Po zakończonym spektaklu ksiądz Robert Patraka odczytał fragment z Pisma Świętego oraz przypomniał wszystkim obecnym, jak ważne są święta w naszych sercach i złożył życzenia, abyśmy żyli wiarą i innym dawali przykład chrześcijańskiej postawy. Pani dyrektor szkoły Anna Kowalska również złożyła obecnym życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz pogratulowała młodym artystom pięknego występu.
Na zakończenie zgromadzeni goście podzielili się opłatkiem, a następnie zasiedli do stołu wigilijnego, na którym znalazły się potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Serdeczne podziękowania dla pani Bożeny Musiał, która przygotowała młodzież do śpiewania kolęd.
Wszystkim, którzy brali udział w przedstawieniu, składam gorące gratulacje i życzenia dalszych sukcesów teatralnych!

Agnieszka Wiech-Papros

wstecz