godlo

szyszka

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Biegu na Orientację w Goraju

1 października 2010 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie Grzegorz Zając, Bartłomiej Kwietniewski, Albert Glibowski, Jakub Wójcicki uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w Biegu na Orientację w Goraju.

Znakomicie spisał się Bartek Kwietniewski, który zdobył brązowy medal, czwarte miejsce zajął Albet Glibowski, a piąte Grzegorz Zając.

Bieg na orientację polega na znalezieniu wszystkich punktów kontrolnych ukrytych w terenie w jak najkrótszym czasie, posługując się mapą i kompasem. Kondycja i orientacja w terenie leśnym to podstawa w tej bardzo ciekawej dyscyplinie sportowej.

Dwa lata temu w Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu na Orientację organizowanych w Zagnańsku srebrny medal w biegu parkowym zdobyła Paulina Suwara, a Grzegorz Zając brązowy medal w biegu mistrzowskim na dystansie 10 km. Opiekunem i trenerem biegów na orientację w naszej szkole jest Zdzisław Makuch.

wstecz