godlo

szyszka

Informacje o kole muzycznym

Koło muzyczne działa w internacie, zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych. Uczniowie mają możliwość nauki gry na instrumentach muzycznych, indywidualnie lub w zespołach oraz doskonalić swój warsztat wokalny.

 

Do dyspozycji uczniów jest sala muzyczna w internacie wyposażona w instrumenty muzyczne takie jak: keyboard, gitary elektryczne, gitary akustyczne, trąbki, perkusję, sprzęt nagłaśniający oraz bogatą literaturę muzyczną.

Zespoły i soliści działający w kole zdobywali nagrody i wyróżnienia na festiwalach i przeglądach muzycznych organizowanych w powiecie i województwie. Corocznie uczestniczą w przeglądzie muzycznym „Muzykalia” organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach. Uczniowie prezentują swoje umiejętności na akademiach i uroczystościach szkolnych.

Opiekunem koła jest Bogusław Dziedzic

wstecz