godlo

szyszka

Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojcowski Park Narodowy to niezwykłe miejsce wyróżniające się przepięknym krajobrazem oraz ciekawą architekturą. Uczniowie klasy Ia ruszyli Szlakiem Orlich Gniazd 9 czerwca 2010 roku.

W czasie wycieczki widzieli Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, a przed upałem schronili się w Grocie Łokietka, jak niegdyś według legendy schronił się przed pościgiem wojsk króla czeskiego Wacława II Władysław Łokietek. Czesi przeszukiwali okolicę, ale króla nie udało się znaleźć. Uratował go bowiem pająk, który tak zasnuł wejście do jaskini swoją pajęczą nicią, że wyglądało jakby nikt przez nie dawno nie przechodził.

Uczniowie po smacznym obiedzie miłe chwile spędzili w Centrum Edukacyjno-Muzealnym Ojcowskiego Parku Narodowego, zwiedzanie ekspozycji rozpoczęło się projekcją filmu w technologii 3D, ukazującego prehistorię i procesy, które kształtowały rzeźbę okolic Ojcowa oraz dzisiejszy wygląd Doliny Prądnika. Następnie oglądali makietę Ojcowskiego Parku Narodowego (w skali 1:2000), trójwymiarowe fotografiami roślin i owadów oraz dioramę ukazującą świat zwierzęcy łąk i lasów pobliskich terenów.

Młodzież byłą zachwycona widokami, bujną przyrodą i oryginalnymi kształtami skał utworzonymi przez naturę.

Wyjazd odbył się w ramach Projektu „Awangarda dla przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

wstecz