szyszka

„O RÓG ZBRAMIRA”

13 kwietnia 2019 roku odbył się XI Małopolski Konkurs Sygnalistyki Myśliwskiej „O Róg Zbramira” na Zamku Królewskim w Niepołomicach organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, Nadleśnictwo Niepołomice oraz Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie.

 

Sam Zbramir według źródeł historycznych za panowania Władysława Jagiełły stał na czele niepołomickiej służby łowieckiej, wzmiankowany w kronikach z 1389 roku jako pierwszy tytularny łowczy Domu Królewskiego. Rezydował na Zamku i był pierwszym w historii łowczym dóbr królewskich w Niepołomicach.
Sygnaliści udali się na konkurs pod opieką p. Krystiana Pawłowskiego i p. Agnieszki Wiech- Papros. Uroczyste otwarcie konkursu nastąpiło o godzinie 9.00 wraz z pierwszymi przesłuchaniami solistów. W tej kategorii reprezentowali naszą szkołę Hubert Jagiełka z klasy II a oraz Szymon Pawłowski z klasy IV a , który zajął V miejsce w kategorii „B” na 41 osób.
Od godziny 13 do 16 odbywały się przesłuchania konkursowe zespołów. Sygnaliści mieli do wykonania trzy sygnały „Dzik na rozkładzie”, „Jeleń na rozkładzie” oraz „Pióro na rozkładzie”.
Nasi uczniowie: Kinga Siczek, Aleksandra Kordaszewska, Kacper Kuleta, Szymon Pawłowski, Hubert Jagiełka, Michał Gawin, Mateusz Biniek, Gabriel Sikora, Miłosz Szczepańczyk i Dawid Bielecki poradzili sobie z nimi zawodowo.
Tuż przed ogłoszeniem wyników, na które uczestnicy czekali z niecierpliwością, wysłuchali przepięknego koncertu w wykonaniu Chóru Canticum Canticorum z Libiążą oraz Mix Trupet Band.
Oczekiwanie na wyniki opłacało się, gdyż sygnaliści Zespołu Szkół Leśnych zajęli I miejsce w kategorii zespołowej w klasie B! W nagrodę laureaci otrzymali statuetkę oraz wysokiej klasy instrument dęty – róg myśliwski typu Parforce.

Najszczersze gratulacje dla sygnalistów za wysiłek i odwagę!
Podziękowania dla p. Krystiana Pawłowskiego, który przygotowywał sygnalistów do konkursu.

Agnieszka Wiech-Papros