szyszka

Obchody Święta Niepodległości w Technikum Leśnym w Zagnańsku

Uczniowie klasy II b zaprezentowali występ pt: „Polsko, ty zawsze wiernych miałaś synów!...”, podczas którego przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia z historii Polski oraz fragmenty wierszy patriotycznych.
Podniosłą atmosferę budowała również muzyka, wystąpili sygnaliści z Zespołu Sygnalistów, Maciek Kołodziejczyk z utworem „Przysięga” oraz Ania, Kinga, Ola, Julia i Przemek, którzy zaśpiewali i zagrali utwór „ Rok 966”.
Po akademii cała społeczność szkoły wzięła udział w „żywej lekcji historii” przygotowanej przez Fundację „Wiedza- Rozwój- Bezpieczeństwo”. Pan Szczepan Mróz opowiedział wiele ciekawych informacji dotyczących losów Cichociemnych oraz zaprezentował film na ten temat.
Uczniowie w skupieniu wysłuchali osobistych wspomnień pani Aleksandry Milewskiej - córki żołnierza Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych i Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” kapitana Aleksandra Życińskiego ps. „Wilczur”, który został zastrzelony wyrokiem komunistycznego sądu i pochowany w bezimiennym grobie w lesie pod Kielcami.
Na zakończenie spotkania chętni mogli z bliska obejrzeć pamiątki z czasów wojny oraz porozmawiać z gośćmi na nurtujące ich tematy.

 

wstecz

Aktualności