szyszka

Konkurs Pieśni i Piosenki Niepodległościowej

 

Konkurs został zorganizowany w ramach w ramach Festynu Edukacyjno-Historycznego „Leśną Drogą Ku Niepodległości” w Samorządowej Instytucji Kultury Kasztelania w Kijach.

Przedsięwzięcie zorganizował Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych w Kielcach wraz z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwami: Kielce, Chmielnik, Jędrzejów i Pińczów oraz Samorządową Instytucją Kultury Kasztelania w Kijach.

Szkolny zespół wokalno-instrumentalny stanowili: Ewa i Ola z klasy II b, Ania i Przemek z klasy II a oraz Asia – uczennica klasy I a.  Uczniowie zaprezentowali dwa utwory: „Pierwsza kadrowa” z akompaniamentem gitary oraz „O mój rozmarynie” z towarzyszeniem skrzypiec. Ciekawym elementem było również zagranie sygnału na początku występu.

20181011152149 IMG 6858

Nasz zespół miał silne wsparcie publiczności, bowiem grupa uczniów z klasy I a i I b mocno trzymała kciuki za powodzenie występu.

Jednak werdykt jury zadziwił wszystkich, gdyż w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano tylko jedną nagrodę. Otrzymała ją solistka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu.  Mimo to w drodze powrotnej zespół i publiczność nie stracili dobrych humorów i do samego internatu śpiewali różne piosenki.

20181011151730 IMG 6838

A ja gratuluję pięknego, nastrojowego występu i życzę powodzenia następnym razem!

Marzena Błaut

wstecz

Aktualności