szyszka

Akademia z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

Na uroczystości gościliśmy: pana Piotra Kacprzaka - zastępcę Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu, pana Marka Miazgę –Nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk, pana Szczepana Skorupskiego  – wójta Gminy Zagnańsk oraz emerytowanych nauczycieli i pracowników administracji ZSL.

Po odśpiewaniu przez uczniów Mazurka Dąbrowskiego Dyrektor szkoły -  pani Anna Kowalska  przywitała wszystkich zgromadzonych oraz zaprezentowała krótki rys historyczny na temat wydarzeń sprzed stu lat oraz sylwetki Ojców Niepodległości. Następnie pan Piotr Kacprzak  przestawił bardzo ciekawy wykład  na temat roli polskich leśników w odzyskaniu przez Polskę wolności.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas II oraz III ZSL w Zagnańsku. Motto uroczystości, umieszczone na tablicy w biało-czerwonych barwach, brzmiało: „Wolność we krwi”. Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną traumę - wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu poetę, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność. Całość dopełniały: prezentacja multimedialna pokazująca ważne momenty z historii naszego kraju oraz piosenki patriotyczne. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele, na znak szacunku dla święta, mieli przypięte biało-czerwone kotyliony.

Na zakończenie uroczystości goście oraz uczniowie zasadzili pierwsze drzewo w ramach projektu: „100 drzew na stulecie Niepodległości”

Akademię przygotowały: Antonina Lipińska, Anna Wywrót oraz Izabela Cholewińska. 

wstecz

Aktualności

 • 19-02-2019

   

  Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się        w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim celem akcji jest również działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Akcję w naszej szkole przeprowadzili uczniowie klasy IIA i IVB: Weronika Dróżdż, Patrycja Król, Wojciech Sadza oraz Bartłomiej Sieczka (zbiórka monet), a Izabela Siwek, Patrycja Król, Michał Gawin i Michał Makuch posegregowali i policzyli pieniądze.

  Uczniowie i nauczyciele nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł. Monety przekazaliśmy na konto Towarzystwa Nasz Dom. Za każdy  grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

                                                                                                        Edyta Błaszczyk

  CAM00130

 • 19-02-2019

  W lutym w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

 • 18-02-2019

  11.02.2019 ruszyła III edycja Turnieju Gry w Tysiąca.

 • 18-02-2019

  14 lutego 2019 r. została zakończona zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska w Dyminach, akcja organizowana była przez uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku pod hasłem „PAKA DLA ZWIERZAKA”.

 • 12-02-2019

  7 lutego 2019 r. uczniowie zainteresowani poprawnością językową wzięli udział w etapie szkolnym VII Świętokrzyskiego Turnieju Językowego.

 • 08-02-2019

  Nasza szkoła współpracuje z fundacją ekologiczną Laudato Si.

 • 07-02-2019

  1 lutego 2019 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego.

 • 01-02-2019

  W XXI edycji Rankingu Liceów i Techników – Perspektywy 2019

 • 30-01-2019

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 11 stycznia, tuż przed feriami zimowymi, został zorganizowany uroczysty apel.