szyszka

 

artykulyscenariuszeprace

Uczniowie Technikum Leśnego wzięli udział w akcji „Opatrunek na ratunek”.

Na stronie Radia Watykańskiego (pl.radiovaticana.va) czytamy:

opatrunek

Ogromnym sukcesem zakończyła się kolejna edycja akcji „Opatrunek na ratunek”. Siedziba Fundacji „Redemptoris Missio” w Poznaniu zapełnia się bowiem kartonami wypełnionymi plastrami, bandażami czy gazami. Wszystkie one trafią do misjonarzy.
Justyna Janiec-Palczewska, prezes „Redemptoris Missio”, przyznaje, że Polacy podzielili się wielkim sercem.
„To jest niezwykłe za każdym razem, że w tę akcję włącza się tylu ludzi i to są głównie dzieci, bo ta akcja głównie przeprowadzana jest w szkołach. Świetne jest to, że uczymy dzieci takiej empatii i takiego życia nie tylko dla siebie” - podkreśliła Janiec-Palczewska.
Pierwsze dary zebrane w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” jeszcze w tym miesiącu zostaną wysłane do Zambii.
Wielu uczniów z naszej szkoły włączyło się do akcji, paczka ze środkami opatrunkowymi została dostarczona do Fundacji.

Bardzo serdecznie dziękuję uczniom i nauczycielom.

 

Bożena Musiał

Aktualności