szyszka

 

artykulyscenariuszeprace

XI Konkurs Latawcowy Sokołów

 

W sobotę 29 września na terenie Zespołu Szkół Leśnych oraz w okolicy Zagnańska odbył się XI Konkurs Latawcowy Sokołów oraz Konkurs Trialu (sokołów i jastrzębi). Widowiskowe pokazy ptaków drapieżnych organizowane są przez Klub Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolnika”. W tym roku wyjątkowo konkurs wpisał się w 50-lecie Technikum Leśnego w Zagnańsku oraz 37 rocznicę istnienia Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych działających przy naszej szkole. Głównymi uczestnikami pokazów byli absolwenci szkół leśnych ( w pokazach wzięło udział 7 absolwentów szkoły w Zagnańsku) oraz osoby związane z pracą w Nadleśnictwach. Po odegraniu sygnału myśliwskiego uczestnicy konkursu przystąpili do prezentacji swoich podopiecznych.

Pan Marek Wożniak organizator konkursu przedstawił zasady czterech konkurencji: loty do latawca sokołów powyżej pierwszego pióra ,loty sokołów wyklutych w bieżącym roku oraz traial sokołów i jastrzębi.

Pogoda dopisała, wszystkie konkurencje odbyły się zgodnie z harmonogramem. Wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbyło się późnym wieczorem przy wspólnym ognisku.

Aktualności