godlo

szyszka

Dary Świętokrzyskich Lasów w Kielcach

Dary Świętokrzyskich Lasów w Kielcach


Impreza została zorganizowana po raz szósty przez nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska”: Kielce, Daleszyce, Łagów, Skarżysko, Suchedniów, Zagnańsk oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu.
O godzinie 14.00 przy moście nad Silnicą zastępca dyrektora RDLP w Radomiu Piotr Kacprzak wraz z nadleśniczymi nadleśnictw Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska” i zaproszonymi gośćmi rozpoczęli uroczystość. W tym czasie znawca kuchni myśliwskiej dr Grzegorz Russak przystąpił do gotowania smacznej niespodzianki. Tym razem była to zupa borowikowa na zakwasie z kapusty z kluseczkami, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Grzybiarze, którzy wrócili ze zbiorów, wzięli udział w konkursach na rekordowe zbiory.
Uczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku opowiadali o Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych oraz zaprezentowali myszołowa zwyczajnego ułożonego do pokazów sokolniczych. Promowali również wyjazd zawodowy naszych uczniów do francuskiej szkoły leśnej w ramach programu unijnego Erasmus+.
Na stoiskach leśników zorganizowanych pod hasłem kampanii Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi” i akcji „Czas w las” można było nauczyć się, jak bezpiecznie spędzić czas w lesie.
Wiele atrakcji przygotowali też partnerzy leśników na stoiskach wystawowych, wśród nich byli: Polski Związek Łowiecki, Świętokrzyski Park Narodowy, Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Muzeum w Tokarni, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach.
Wydarzeniu towarzyszyła leśna muzyka w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu prowadzonego przez Romana Noworyckiego.

 

wstecz