szyszka

 

21 listopada po raz szósty obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”.

 

 

Pomimo zimowej aury na dworze w szkole było słonecznie, ponieważ na drzwiach sal lekcyjnych i nie tylko pojawiły się kolorowe karteczki z sentencjami o życzliwości                      i dobroci. Już od samego rana Weronika, Kuba, Cecylia i Marek odwiedzali pracowników szkoły oraz uczniów na lekcjach -  częstując ich słodyczami i rozdając „uśmiechnięte buźki”, które brały udział w loterii „Szczęśliwy los”.

Na uwagę zasługuje duży wkład pracy pani Izabeli Cholewińskiej, która razem z uczennicami Patrycją i Wiktorią zrobiła z bibuły piękne róże. Zostały one wręczone pracownikom szkoły.

W loterii „Szczęśliwy los” było pięciu szczęśliwców, a wśród nich pani Anna Kowalska – dyrektor szkoły i pan Bogdan Dziedzic - kierownik internatu. Można to zinterpretować tak, że los chciał, aby sponsorzy tej akcji zostali nagrodzeni. Trzeba dodać, że losy wybierane były przez 5 osób. Było miło, słodko i radośnie.

Organizatorka inicjatywy Ewa Makuch dziękuje wszystkim za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie obchodów „Dnia Życzliwości”.

Pamiętajmy, że każdy dzień stwarza możliwości, aby wypełnić go uśmiechem, dobrym uczynkiem i pozytywnymi emocjami.

 

wstecz

Aktualności

 • 19-02-2019

   

  Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się        w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim celem akcji jest również działanie edukacyjne – pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

  Akcję w naszej szkole przeprowadzili uczniowie klasy IIA i IVB: Weronika Dróżdż, Patrycja Król, Wojciech Sadza oraz Bartłomiej Sieczka (zbiórka monet), a Izabela Siwek, Patrycja Król, Michał Gawin i Michał Makuch posegregowali i policzyli pieniądze.

  Uczniowie i nauczyciele nie zawiedli, każdy przyniósł tyle, ile mógł. Monety przekazaliśmy na konto Towarzystwa Nasz Dom. Za każdy  grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

                                                                                                        Edyta Błaszczyk

  CAM00130

 • 19-02-2019

  W lutym w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów.

 • 18-02-2019

  11.02.2019 ruszyła III edycja Turnieju Gry w Tysiąca.

 • 18-02-2019

  14 lutego 2019 r. została zakończona zbiórka karmy i artykułów dla zwierząt ze schroniska w Dyminach, akcja organizowana była przez uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku pod hasłem „PAKA DLA ZWIERZAKA”.

 • 12-02-2019

  7 lutego 2019 r. uczniowie zainteresowani poprawnością językową wzięli udział w etapie szkolnym VII Świętokrzyskiego Turnieju Językowego.

 • 08-02-2019

  Nasza szkoła współpracuje z fundacją ekologiczną Laudato Si.

 • 07-02-2019

  1 lutego 2019 roku odbyło się podsumowanie Szkolnego Konkursu Matematycznego.

 • 01-02-2019

  W XXI edycji Rankingu Liceów i Techników – Perspektywy 2019

 • 30-01-2019

  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 11 stycznia, tuż przed feriami zimowymi, został zorganizowany uroczysty apel.