Image
Image
Image
Image

Drogi do natury 2015

W dniach 19-25.04.2015 roku piąty raz naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele niemieckiej szkoły leśnej. zakonczenie 1Clou wizyty stanowiły: gospodarka leśna i formy ochrony zasobów naturalnych w województwie świętokrzyskim. Goście odwiedzili m.in. Szkółkę w Niekłaniu i siedzibę Nadleśnictwa Zagnańsk - chętnie wykonywali zadania praktyczne: sadzenie, poprawki w odnowieniach i wyznaczanie transeptu (Leśnictwo Długojów).
Szczególne zainteresowanie towarzyszyło wyjazdom do Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz na Ponidzie. Okolice Wiślicy zadziwiły bogactwem gatunków ptaków i rzadko spotykaną roślinnością stepową. Podczas wizyty nie zabrakło również aktywności sportowej. Młodzież z Niemiec wzięła udział w zajęciach na strzelnicy w Starachowicach i rozegrała mecz siatkówki.
Zwiedzanie szkoły, sokolarni, kilka dni zamieszkiwania w internacie i udział w uroczystym pożegnaniu klasy czwartej pozwoliło na poznanie tradycji i codzienności gospodarzy. Przedsięwzięcie „Drogi do natury 2015” zostało podsumowane podczas oficjalnego spotkania z przedstawicielami Starostwa Kieleckiego, Nadleśnictwa Zagnańsk, Nadleśnictwa Stąporków i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wizyta została dofinansowana ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.