Konkurs ekologiczny pt. „Less waste – more forest”.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku oraz firmy ENERIS Surowce, mamy przyjemność zaprosić do udziału w konkursie ekologicznym pt. „Less waste – more forest”.

plakat ostKażdego dnia, nasze codzienne życie daje nam dowody, że zaśmiecenie naszego naturalnego środowiska to rzeczywisty i bardzo duży problem, z którym jako społeczeństwo musimy się uporać. Aby to zrobić, najlepiej zacząć od siebie, promując filozofię życia zero i less waste.
CO TO JEST ZERO WASTE?
Zasada 6R
Zero waste opiera się na zasadzie 6R, czyli zbiorze kilku mniejszych zasad:
Refuse (odmawiaj) - oznacza dbałość o to, aby dodatkowe śmieci nie trafiały do naszego domu,
Reduce (redukuj) - to zminimalizowanie kupna niepotrzebnych produktów,
Reuse (ponowne użycie) - oznacza przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym oraz wielokrotne użycie rzeczy, których nie trzeba wyrzucać,
Repair (naprawa) - to naprawa przede wszystkim usterek drobnego sprzętu elektronicznego, a także ubrań i produktów, których nie trzeba jeszcze wymieniać na nowe,
Recycle (recykling) - ponowne wykorzystanie np. szklanych butelek w procesie recyklingu,
Rot (kompostowanie) - wykorzystanie odpadów biologicznych w celu nawożenia roślin.
Stąd też nasza inicjatywa i pomysł na konkurs skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Wierzymy, że promując filozofię zero i less waste wśród najmłodszych osób, zwiększymy ich świadomość oraz zachęcimy do dbania o naszą wspólną planetę. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII, a przedmiotem konkursu jest stworzenie krótkiego filmu, który w kreatywny sposób pokazę jak na co dzień można żyć zgodnie z filozofią zero i less waste. Szczegóły konkursu w regulaminie na stronie www.zsl-zagnansk.pl