Przy Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku działa internat. Zamieszkują w nim uczniowie z województwa świętokrzyskiego oraz ościennych województw. Internat jest placówką opiekuńczo-wychowawczą ściśle związaną z działalnością szkoły. Do jej podstawowych zadań należy zapewnienie zakwaterowania, wyżywienia oraz możliwości nauki i wypoczynku zamieszkującej w niej młodzieży.

W pracy opiekuńczo-wychowawczej internatu priorytetem jest również rozwijanie zainteresowań wychowanków, ich samorządności i samodzielności. Pobyt młodzieży 

w internacie stanowi dla niej doskonałą okazję do nabywania właściwych nawyków kulturalnych i higienicznych, dbałości o powierzone mienie i estetykę otoczenia, przygotowuje do pełnienia ważnych ról społecznych. Rytm życia w internacie określony jest wewnętrznym regulaminem placówki. 

Internat posiada 199 miejsc noclegowych. Mieszkańcy internatu mają do dyspozycji 66 trzyosobowych pokoi rozmieszczonych na czterech kondygnacjach.

Na każdym piętrze znajduje się wspólna łazienka i toalety, pokój cichej nauki oraz pokój wychowawców. 

Mieszkańcy internatu mają również do dyspozycji świetlicę, dostęp do bezprzewodowego Internetu, sale telewizyjne, siłownie, salę fitness dla dziewcząt, sale terapii zajęciowej, pralnie i suszarnie odzieży.   

W trosce o bezpieczeństwo wychowanków zainstalowany został system monitoringu umożliwiający kontrolowanie wszystkich kondygnacji wewnątrz budynku oraz całego otoczenia internatu i miejsc parkingowych.

 

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. wtorek, 13 kwiecień 2021 10:06 Iwona Ledwójcik
Artykuł został zmieniony. czwartek, 29 kwiecień 2021 12:34 Iwona Ledwójcik