Biblioteka szkolna Technikum Leśnego w Zagnańsku usytuowana jest w części szkoły na parterze. W skład pomieszczeń bibliotecznych wchodzi wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek oraz przestronna czytelnia. 

Aktualnie księgozbiór obejmuje 17000 woluminów i jest bardzo dobrze wyposażony zwłaszcza w literaturę przyrodniczo-leśną, która stanowi około 40 % zbiorów. Ponadto na  księgozbiór składa się literatura piękna, literatura popularno-naukowa, pozycje z zakresu innych przedmiotów nauczania oraz lektury szkolne, co stanowi  60 % zbiorów. Inwentarz biblioteki wzbogacony jest również o broszury, podręczniki i zbiór kaset, płyt CD oraz DVD.

W czytelni uczniowie mogą korzystać ze zbioru podręcznego (encyklopedie, słowniki, leksykony, poradniki, atlasy, informatory) oraz bogatej oferty czasopism, w tym w dużej mierze o tematyce leśnej i przyrodniczej. Oprócz stanowiska z wyszczególnionymi pozycjami książkowymi  z naszego regionu świętokrzyskiego znajduje się półka bookcrossingowa. W czytelni znajdują się trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, skaner, drukarka oraz kserokopiarka. Sprzęt ten pozwala dziś czytelnikom na samodzielne zdobywanie wiedzy i pogłębianie wiadomości w godzinach pracy biblioteki -codziennie od 8.00 do 14.00.

Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji zadań dydaktycznych i wychowawczych szkoły, potrzeb i zainteresowań uczniów, doskonaleniu warsztatu pracy ucznia i nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej oraz wspieraniu ucznia w procesie samokształcenia. Biblioteka gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Zasady korzystania z biblioteki oraz czytelni znajdują się w regulaminie biblioteki.

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. wtorek, 13 kwiecień 2021 10:10 Iwona Ledwójcik
Artykuł został zmieniony. czwartek, 29 kwiecień 2021 12:34 Iwona Ledwójcik