Lokalizacja szkoły leśnej w Zagnańsku stwarza atrakcyjną propozycję dla przyszłych absolwentów zawodu leśnika, gdyż szkoła otoczona jest ze wszystkich stron lasami prastarej Puszczy Świętokrzyskiej z bogactwem fauny i flory. Szkoła dysponuje rozbudowaną bazą lokalową zapewniającą realizację działalności dydaktycznej oraz wychowawczo-opiekuńczej. Budynek szkoły posiada bezpieczną lokalizację i dobry dojazd – blisko przystanku komunikacji miejskiej.

Budynek szkoły ma dwie kondygnacje. Na parterze znajdują się: gabinet dyrektora, sekretariat, księgowość, biblioteka, gabinety kierownicze – kierownika do spraw gospodarczych oraz kierownika  przedmiotów zawodowych, a także pracownie.

Szkoła posiada 9 pracowni ogólnokształcących oraz 6 specjalistycznych pracowni zawodowych rozmieszczonych na dwóch kondygnacjach.

Pracownie ogólnokształcące  to: dwie pracownie języka polskiego (historii), pracownia języka angielskiego, pracownia języka niemieckiego, pracownia matematyki, pracownia chemii i geografii,  pracownia religii oraz dwie sale informatyczne.

Wszystkie sale lekcyjne w szkole są wyposażone w projektory i komputery ze stałym łączem internetowym. 

 Do pracowni specjalistycznych zaliczymy: pracownię hodowli lasu, pracownię maszynoznawstwa leśnego, pracownię biologii leśnej, pracownię użytkowania lasu, pracownię ochrony lasu i ekologii oraz pracownię urządzania lasu połączoną z pracownią Systemu Informatycznego Lasów Państwowych. Wszystkie pracownie zawodowe wyposażone są w sprzęt multimedialny, pomoce oraz materiały dydaktyczne: różnego rodzaju eksponaty, próbki, modele czy  plansze, dzięki którym uczniowie mogą poznać i zrozumieć zagadnienia związane z leśnictwem. 

Atutem naszej szkoły jest symulator Harvestera znajdujący się w jednej z sal informatycznych, dzięki któremu uczniowie zdobywają solidną wiedzę o budowie i działaniu maszyny, a przede wszystkim umiejętności praktyczne, takie jak: odpowiednia technika i planowanie pracy.

Do dyspozycji uczniów mamy atrakcyjne zaplecze sportowe, które stanowi: asfaltowe boisko do piłki ręcznej, asfaltowe boisko do piłki koszykowej, asfaltowy kort do tenisa ziemnego, sala gimnastyczna, salka fitness/siłownia.

Placówka dysponuje dostępnym dla każdego ucznia gabinetem pedagoga szkolnego. To tutaj uczniowie zasięgają porad, mogą podzielić się swoimi troskami i problemami. Miejsce takie sprzyja także rozmowom z rodzicami i wspólnemu rozwiązywaniu konfliktów szkolnych.

Walorem szkoły jest dobrze wyposażona biblioteka szkolna, która składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni z wolnym dostępem do półek oraz czytelni. Na bogaty księgozbiór  składają się zwłaszcza  pozycje  o tematyce przyrodniczo-leśnej, ale  także  książki  z  innych dziedzin, między innymi: literatury pięknej, literatury popularno-naukowej oraz lektury szkolne.

Szkoła posiada także piękną, przestronną aulę, w której odbywają się wszystkie uroczystości szkolne, przedstawienia czy apele.  

Ponadto szkoła dysponuje zapleczem gospodarczym, czyli warsztatami szkolnymi spełniającymi rolę narzędziowni, z których korzystają  zarówno uczniowie odbywający zajęcia praktyczne na miejscu, jak i wyjeżdżający na praktyki zawodowe.

Najistotniejszą zaletą naszej szkoły jest położenie wśród zieleni. Teren wokół jest rozległy, ogrodzony oraz dobrze zagospodarowany. Tuż za internatem szkolnym znajduje się Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych Ptaków Drapieżnych, jedyny w regionie świętokrzyskim,  gdzie nasi uczniowie mogą wykazać się wiedzą oraz służyć pomocą.

Na specjalnie wyznaczonym terenie pomiędzy szkołą a internatem znajduje się miejsce do ćwiczeń z zakresu obsługi HDS, tam uczniowie uczą się obsługi żurawia, jego budowy, poznają zagadnienia związane z eksploatacją dźwigu HDS oraz obowiązkami operatora żurawia.

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. czwartek, 29 kwiecień 2021 12:30 Iwona Ledwójcik
Artykuł został zmieniony. czwartek, 29 kwiecień 2021 12:32 Iwona Ledwójcik
Artykuł został zmieniony. czwartek, 29 kwiecień 2021 12:33 Iwona Ledwójcik