Image
Image
Image
Image

BIBLIOTEKA SZKOLNA

      Biblioteka rozwijała się wraz powstaniem szkoły. Początki istnienia z powodów lokalowych nie były łatwe. W 1967 roku biblioteka mieściła się w pomieszczeniach biblioteki szkoły podstawowej. Dzięki zaangażowaniu pracowników już pod koniec pierwszego roku liczyła 1300 tomów. W drugim roku szkolnym biblioteka została umieszczona w oszklonym pomieszczeniu sali gimnastycznej, a w roku 1973 została przeniesiona do obecnego pomieszczenia.

      Biblioteka to nie tylko zaplecze dydaktyczne, ale również miejsce cichej pracy ucznia z dostępnym księgozbiorem podręcznym, gdzie uczniowie nabywają umiejętności opracowywania i selekcjonowania informacji. Z takim zamiarem w 1974 roku oddano do użytku przestronną czytelnię.

      Aktualnie biblioteka obejmuje 17000 woluminów i jest bardzo dobrze wyposażona, zwłaszcza w literaturę przyrodniczo-leśną. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2000 roku w bibliotece utworzono do dyspozycji uczniów cztery stanowiska komputerowe ze skanerem i drukarką. W czytelni uczniowie mogą korzystać ze zbioru podręcznego oraz bogatej oferty czasopism, w tym oczywiście w dużej mierze o tematyce leśnej i przyrodniczej.
Dbając o szeroki zakres działań kulturo-wychowawczych, biblioteka w naszej szkole jest miejscem inspiracji i rozwijania talentów uczniów. Z inicjatywy pani Ewy Makuch organizowane były liczne konkursy: „Konkurs Pięknego Czytania”, „Bawimy się w teatr” w ramach Forum Humanistów Szkół Leśnych, obchody „Dnia Życzliwości” czy „Wiosenny Turniej Klas”.

       Wydarzenia z życia szkoły – począwszy do 1968 roku – udokumentowane są w kronice szkolnej znajdującej się w bibliotece. Pierwszym opiekunem kroniki była Janina Parlicka, a od roku 1977 do 2019 Ewa Makuch. W roku 2020 kronikę przejęła Agnieszka Wiech-Papros. Działania biblioteki w ramach licznych obchodów, konkursów, turniejów są kontynuowane przez panią Agnieszkę, a ponadto biblioteka szkolna od września 2020 roku istnieje na Facebooku, gdzie publikowane są liczne informacje dotyczące nowości wydawniczych, wydarzeń kulturalnych, ogłoszeń, ankiet dla uczniów. Od października 2020 roku biblioteka uczestniczy w akcjach „Book crossing” oraz Akcja „CZYTAJ PL”, w której każdy uczeń za pomocą aplikacji na swoim smartfonie może przeczytać wciągające nowości książkowe.

Nauczyciele pracujący w bibliotece szkolnej:


izabela szczepanska    1. Izabela Szczepańska 1969 - 1979                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

       janina parlicka2. Janina Danuta Parlicka 1979 – 1999

 

 

 

 

 

 

 

         danuta ostrowska3. Danuta Ostrowska1986 – 2000

 

 

 

 

 

 

 

  

ewa makuch        4. Ewa Makuch 1997 – 2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

agnieszka papros        5. Agnieszka Wiech-Papros w chwili obecnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.