Internat Zespołu Szkół Leśnych – informacje „w pigułce”

 •    
 • Internat Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, koedukacyjną wspomagającą funkcję wychowawczą szkoły, zapewniającą całodobową opiekę.

 • Internat znajduje się w miejscowości Zagnańsk, położonej w Górach Świętokrzyskich na obrzeżach Puszczy Jodłowej, w odległości 10 km od Kielc. Zagnańsk liczy około 1700 mieszkańców, w granicach gminy mieszka ok. 12,5 tys. mieszkańców w 10 wsiach położonych przy trasach do Kielc, Odrowąża i Skarżyska-Kamiennej. Zagnańsk ma dogodne połączenia komunikacyjne z Kielcami (Busy oraz PKP).

 • Nasz adres: Internat Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku, ul. Spacerowa 3, 26 – 050 Zagnańsk, telefon: 41 300 15 14 - kierownik internatu, wychowawca dyżurny, specjalista ds. żywienia. 

 • Placówka dysponuje 68 trzyosobowymi pokojami, na każdym piętrze znajduje się pokój wychowawców, sala nauki cichej, aneks kuchenny wyposażony w urządzenia AGD. Do dyspozycji uczniów jest świetlica, siłownia, sala fitness dla dziewcząt oraz pracownia plastyczna. W pokojach mieszkalnych dostępny jest bezpłatny Internet bezprzewodowy. Internat posiada stołówkę na 130 miejsc oraz świetlicę.

 • W internacie działają różne koła zainteresowań i organizacje społeczne, w których uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

 • Uczniowie zakwaterowani w internacie muszą posiadać własną poduszkę i pościel (poszewki na kołdrę i poduszkę).

 • Internat jest czynny pięć dni w tygodniu. Otwierany jest w niedzielę o godzinie 16:00, a zamykany w piątek o godzinie 16:00. W wyznaczonych terminach internat udostępniany jest także w weekendy.

 • Pokoje są 3-osobowe. Podstawowym wyposażeniem każdego pokoju jest szafa, szafka na przybory toaletowe, stół i krzesła. Poza tym każdemu wychowankowi przysługuje łóżko oraz półka na książki.

 • Uczniowie są odpowiedzialni za utrzymanie czystości i porządku w pokojach mieszkalnych, wykonują również prace porządkowe wokół internatu i pełnią dyżury porządkowe w grupach wychowawczych.

 • Uczniowie mają czas wolny od zakończenia lekcji do nauki własnej oraz od kolacji do godziny 21:30. W tym czasie mogą korzystać ze wszystkich dostępnych obiektów na terenie internatu i szkoły.

 • Opłaty za internat i za wyżywienie zgodnie z aktualnymi stawkami należy wpłacać wyłącznie na poniższe konto, podając za co jest wpłata, imię i nazwisko ucznia i za jaki miesiąc i rok.                                                                                         

 • Zespół Szkół Leśnych ul. Spacerowa 4, 26-050 Zagnańsk

 

Numer konta: NBP O/KIELCE 51 1010 1238 0860 4613 9134 0000

 

do 10 dnia każdego miesiąca z góry.

 • Do domu uczeń może wyjeżdżać co tydzień, jeśli mieszka daleko, może zostawać w internacie w wyznaczone weekendy (nie częściej niż 2 razy w miesiącu) po uprzednim zapisaniu się na listę do środy do godz. 21.30 przed każdym zostającym weekendem, w terminach ustalonych przez kierownika internatu, pod warunkiem że na weekend zostaje co najmniej 10 uczniów.

 • W internacie obowiązuje obowiązek korzystania z wyżywienia podczas pobytu w internacie (nie dotyczy weekendów).

 • Podczas pozostawania w internacie na weekend stołówka jest nieczynna, należy przygotować sobie samodzielnie posiłki, korzystając z dostępnych aneksów kuchennych.

 • W internacie mogą zamieszkiwać uczniowie, u których nie stwierdzono przeciwwskazań zdrowotnych do zamieszkania w internacie oraz zbiorowego żywienia.

 • W jadłospisie stołówki nie są uwzględniane indywidualne diety żywieniowe oraz wegetarianizm, weganizm itp.

 • W przypadku planowanej nieobecności w internacie należy zgłosić ten fakt najpóźniej w przeddzień nieobecności do godz. 15.00 osobiście, telefonicznie (tel. 300 15 14) lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • W przypadku nieobecności w pierwszy dzień po weekendzie lub innej przewie wyprowiantowanie można zgłosić w niedzielę lub inny dzień przyjazdowy od godz. 16.00 do 21.30.

 • W razie choroby można skorzystać z porady lekarskiej w przychodni zdrowia w Zagnańsku, należy podać numer PESEL przy rejestrowaniu się do lekarza.

 • W leki przeciwbólowe uczeń powinien być zaopatrzony we własnym zakresie.

 • Internat nie odpowiada za rzeczy osobiste pozostawione w niezamkniętych pokojach oraz salach użyteczności ogólnej. Większe sumy pieniędzy można oddać do depozytu
  u wychowawcy.

  View the embedded image gallery online at:
  https://zsl-zagnansk.pl/informacje#sigProId70eec234fa

  HISTORIA INTERNATU

   

  Początkowo internatem była jedna z sal obecnego budynku szkolnego – opiekunem internatu i wychowawcą w pierwszym roku szkolnym był nauczyciel Antoni Szczepański.
  W następnym roku wychowawstwo przejęła Izabella Szczepańska, która funkcję tę sprawowała przez trzy lata organizując jednocześnie bibliotekę szkolną.
  W czasie wakacji 1973 roku został oddany do użytku – wybudowany przez Ośrodek Remontowo-Budowlany OZLP w Radomiu – nowy, typowy budynek internatu. Miał on 280 miejsc w salach sypialnych, świetlicę, sale do zajęć pozalekcyjnych, kuchnię, stołówkę, pralnię, izolatki dla chorych oraz gabinet pielęgniarki szkolnej. Na 210 uczniów w roku szkolnym 1973/1974 w internacie mieszkało 170, zajmując dwa piętra, gdyż trzecie piętro było nie w pełni wykończone. Na parterze w dwóch salach mieszkali nauczyciele. Wybudowano również dwa oddzielne mieszkania internackie, w których zamieszkał kierownik internatu – J. Kaleta i nauczyciel S. Janicki. (potem J. Wróbel).
  Prawie w każde ferie zimowe i wakacje internat był wykorzystywany na kolonie, zimowiska i wczasy, co utrudniało prowadzenie prac remontowo-adaptacyjnych. W końcu 1974 roku ukończono budowę budynku gospodarczego wykorzystywanego na przestrzeni wielu lat w różny sposób – aktualnie wykorzystywany jest przez sekcję sokolniczą. Dopiero w 1984 roku uczniowie wybudowali obok internatu sokolarnię z sześcioma wolierami.
  Kierownikiem internatu w okresie od 1 września 1971 roku do 1 maja 1972 był Wiesław Mikrut.
  Od 1 września 1972 r. pełnoetatowym wychowawcą internatu został Janusz Grudniewski, który jednocześnie pełnił obowiązki kierownika tej placówki. 1 maja 1973 roku na stanowisko kierownika internatu został powołany Jan Kaleta, a utworzony etat zastępcy kierownika internatu objął Janusz Grudniewski. Po śmierci Jana Kalety (16 listopada 1990 r.) z dniem 1 września 1991 r. kierownikiem został J. Grudniewski pełniący tę funkcję do 30 sierpnia 2005 r. Jego zastępcą został Bogusław Grabka. Od 1 stycznia 1998 r. do 30 sierpnia 2000 r. zastępcą kierownika był Bogusław Dziedzic. Po odejściu na emeryturę Janusza Grudniewskiego od 1 września 2005 r. do 30 sierpnia 2006 r. funkcję kierownika pełniła Iwona Ledwójcik. Z dniem 1 września 2006 r. kierownikiem internatu został Bogusław Dziedzic pełniący tę funkcję do dnia dzisiejszego.

   

  View the embedded image gallery online at:
  https://zsl-zagnansk.pl/informacje#sigProId28e5eedf80