Wycieczka do Krakowa

Uczniowie klas II Technikum Leśnego w Zagnańsku 1 czerwca 2010 roku byli na wycieczce w Krakowie. Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu „Awangarda dla przyszłości”.

 

Uczniowie odwiedzili między innymi dwa ośrodki językowe: British Council oraz Goethe Instytut. W pierwszym z nich zostali zaproszeni do zapoznania się z ofertą British Council, ponadto uczestniczyli w prezentacji metod aktywizujących z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Następnie udali się do Goethe Institut, tam miało miejsce bardzo miłe i ciekawe spotkanie z pracownikiem instytutu, Niemcem, który od 15 lat mieszka w Polsce. Rozmowa była prowadzona w języku niemieckim i dotyczyła spostrzeżeń na temat życia, kultury, zjawisk społecznych i in.

Młodzież odwiedziła również miejsca bliskie każdemu Polakowi: Krakowski Rynek, Dzwon Zygmunta, Katedrę na Wawelu. Z szacunkiem udali się do grobów wybitnych Polaków, a także do grobu Marii i Lecha Kaczyńskich znajdujących się w Katedrze na Wawelu.

Wyjazd odbył się w ramach Projektu „Awangarda dla przyszłości” finansowanego ze środków Unii Europejskiej - Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.