Image
Image
Image
Image

Spotkania Sokolników w Technikum Leśnym w Zagnańsku

W dniach 7-8 listopada 2013 roku w Technikum Leśnym w Zagnańsku odbyły się po raz pierwszy Spotkania Sokolników Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. W naszej szkole gościliśmy uczniów z Rogozińca, Milicza i Białowieży wraz z opiekunami.

W pierwszym dniu zjazdu uczestnicy zwiedzili Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, a o pracy w sokolarni opowiadał opiekun sekcji sokolniczej pan Jerzy Pawiński. Następnie uczniowie wysłuchali ciekawych referatów:

  • „Kierunki zmian liczebności ptaków drapieżnych w regionie świętokrzyskim” (Piotr Wilniewczyc RDOŚ Kielce)
  • „Warunki hodowli ptaków drapieżnych – 40 lat współczesnego sokolnictwa” (Henryk Mąka – członek Zarządu Gniazda Sokolników).
  • „Metody rehabilitacji ptaków drapieżnych” (Paweł Kowalski)
  • „Pies podsokoli, metody układania i prowadzenia” (Jerzy Pawiński)

Po obiedzie grupa zwiedzała Wystawę Myśliwską w Muzeum Narodowym w Kielcach Następnego dnia po zajęciach teoretycznych uczestnicy Spotkania Sokolników wzięli udział w 40. Jubileuszowych Ogólnopolskich Łowach z Sokołami, które w województwie świętokrzyskim odbyły się po raz piąty. Grupie sokolników towarzyszyli pani Anna Kowalska - dyrektor ZSL w Zagnańsku oraz pan Jerzy Pawiński - nauczyciel gospodarki łowieckiej oraz opiekun Sekcji Sokolniczej.

W łowach z ptakami drapieżnymi (sokołami, jastrzębiami, orłami i myszołowami) uczestniczyli sokolnicy z Polski, Austrii, Czech, Niemiec i Słowacji.

Wszyscy uczestnicy Spotkań Sokolników wrócili z łowów zachwyceni przepiękną atmosferą polowania. Niezwykły krajobraz Ziemi Świętokrzyskiej w jesiennej aurze, piękno i siła ptaków drapieżnych, a również sympatyczne towarzystwo sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników. /MB/

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.