Image
Image
Image
Image

„Młodzieżowo, ale zdrowo”

Na pewno łatwiej jest zamówić pizzę albo kebab przez telefon, ale czy to jest zdrowe i jak można długo jeść ciągle to samo? Alternatywę dla takiego stylu odżywiania zaproponowały wychowawczynie w internacie panie Izabela Cholewińska, Anna Wywrót i Grażyna Baran. Wspólnie napisały wniosek, który otrzymał dofinansowanie w ramach projektu „Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw” i od 22.09.2014 r. trwa realizacja warsztatów kulinarnych pod nazwą „Młodzieżowo, ale zdrowo”.

 

Dzięki działaniom projektowym i przychylności pani dyrektor i kierownika internatu została wyremontowana sala kuchenna na parterze internatu, a także zostały zakupione: kuchenka elektryczna, zlew, blat, komplet garnczków, patelnie i niezbędne akcesoria kuchenne.

Obecnie trwają warsztaty kulinarne. Projekt zakładał uczestnictwo 16 osób i zajęcia dwa razy w tygodniu, jednak ze względu na duże zainteresowanie młodzieży gotujemy przez cały tydzień. Jest to możliwe dzięki funduszom projektowym na produkty spożywcze. Do chwili obecnej z inicjatywy dziewcząt zostały przygotowane ciasta na Dzień Chłopaka i Święto KEN. Był tydzień „sałatkowy”, włoski, pierogarnia, robiliśmy krokiety z barszczykiem czerwonym i leczo. Czeka nas jeszcze przygotowanie warzyw faszerowanych, ryby po grecku, łososia ze szpinakiem, placków po węgiersku i oczywiście pieczenie ciast. Warsztaty są przewidziane do 30.11.2014 r. ale już teraz wiemy, że nasza przygoda z gotowaniem będzie trwała nadal.

Izabela Cholewińska

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.