Image
Image
Image
Image

Projekt „MiŚ czyli My i Środowisko” - wizyta gimnazjalistów

Uczniowie Technikum Leśnego, którzy pilnie przygotowywali się do prowadzenia spotkań edukacyjnych, po raz kolejny gościli gimnazjalistów, tym razem byli to uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 2 Przedszkola i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Zagnańsku oraz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kajetanowie.

 Na obydwóch spotkaniach młodzież biorąca udział w projekcie zaprezentowała swoim młodszym kolegom wykład ornitologiczny w wolierach z wykorzystaniem zdjęć i płyty z odgłosami ptaków. Po wykładzie goście mieli za zadanie rozpoznać głosy wybranych ptaków. Okazało się, że wcale nie jest to łatwe zadanie, jednak najuważniejsi słuchacze nie mieli większych trudności. A najlepszą lekcją było obserwowanie ptaków drapieżnych będących pod opieką sekcji sokolniczej w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

Uczniowie prowadzący zajęcia pokazali również samodzielnie przygotowaną prezentację multimedialną pt. „Zwierzęta naszego regionu”, wzbogacając wypowiedzi pokazami rogów zwierząt lub innymi eksponatami, które można było oglądać i dotykać. Ta część zajęć również zakończyła się konkursem „Co wiesz o zwierzętach?”

Na koniec przyjemne z pożytecznym, czyli ognisko połączone z obserwacją i rozpoznawaniem roślin w terenie. Najpierw praca w grupach – rozpoznawanie oznaczonych roślin, a następnie ognisko, pyszne kiełbaski i wreszcie rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród.

W taki interesujący sposób uczniowie Technikum Leśnego w ramach projektu „MiŚ czyli My i Środowisko” uczyli swoich młodszych kolegów z terenu całej gminny o roślinach i zwierzętach, które można tutaj spotkać.

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.