Image
Image
Image
Image

Praktyka zawodowa uczniów Technikum Leśnego w partnerskiej szkole CFA Bellegarde we Francji

18 kwietnia 2016 roku uczniowie klas II a i II b Technikum Leśnego w Zagnańsku wyjechali do Bellegarde na dwutygodniową praktykę zawodową. DSC 0175Udział projekcie zapewnił uczniom i opiekunom możliwość obserwacji i poznania zasad gospodarki leśnej we Francji. Dał również możliwość poznania kultury tego niezwykłego kraju.
Podczas praktyk zawodowych najważniejsze były wizyty w lasach prywatnych i w lasach stanowiących własność państwa. Młodzież miała możliwość wykonywania pielęgnacji w drzewostanach dębowych, prześledzenia drogi od odnowienia, przez pozyskanie surowca, aż do finalnego produktu. Zapoznała się również z funkcjonowaniem szkoły gospodarzy w Bellegarde.  W szkole partnerskiej uczniowie Technikum Leśnego podziwiali ośrodek przeznaczony do szkolenia operatorów maszyn leśnych, tam też zorganizowane zostały ćwiczenia z obsługi pił spalinowych i forwarderów.
Wśród wielu atrakcji koniecznie należy wymienić rejs po Loarze i wykład o problemach ekosystemu tej rzeki.  Uczestnicy projektu Erasmus+ zwiedzali Orlean, Paryż, Blois, Montargis, Chamord i Wersal.  Spędzali też wolny czas z francuskimi kolegami, np. rozgrywając wspólnie mecze w kręgielni i w piłkę nożną.
Dwutygodniowy pobyt we Francji na długo pozostanie w pamięci uczniów i opiekunów. Przez ten czas zdobyli wiele doświadczeń zawodowych, poznali przepiękne miejsca i wspaniałych ludzi.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.