Image
Image
Image
Image

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

Dnia 05.03.2019 r. młodzież klas maturalnych wraz z p. dyrektor Anną Kowalską i wychowawcam i p. M. Błaut, p. A. Lisowską, p. A. Wiech, uczestniczyła w pielgrzymce do Częstochowy.

 

W czasie jazdy miło było posłuchać  fragmentów ,,Potopu” H. Sienkiewicza o obronie Jasnej Góry, które pięknie przeczytali  uczniowie:  Marek, Cezary i Oskar. Mszy św. w intencji maturzystów oraz nauczycieli przewodniczył przeor klasztoru jasnogórskiego o. Marian Waligóra - absolwent naszej szkoły. W homilii zaznaczył, że tylko tutaj przed Cudownym Obrazem, młodzi mogą ,,uspokoić serce”  i z ufnością iść dalej w dorosłe życie. Liturgia miała szczególnie podniosły charakter, ponieważ wzięli w niej czynny  udział  sygnaliści, nauczyciele i uczniowie z naszego technikum.

Nieodłącznym punktem każdego wyjazdu jest  spotkanie z o. Marianem. Pani Dyrektor przekazała podziękowania, a młodzież wręczyła własnoręcznie wykonane pamiątki. Maturzyści otrzymali  od Ojca specjalne błogosławieństwo i jak zawsze wszyscy zostali obdarowani różańcami.

Wyjazd miał także charakter poznawczy. Pod opieką przewodnika jasnogórskiego zwiedziliśmy Salę Rycerską, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry oraz Skarbiec. Poczuliśmy się wyróżnieni, ponieważ mieliśmy zaszczyt towarzyszyć  muzykom podczas  hejnału jasnogórskiego na odsłonięcie Obrazu.  Szymon - sygnalista z naszej szkoły  wraz z zespołem zagrał melodię  królewskiej intrady.

Możemy powiedzieć, że audiencja u Królowej Polski na trwałe zapisze się w naszych sercach.

Serdeczne podziękowania za pielgrzymkę kierujemy na ręce Pani Dyrektor, wychowawców oraz pani Izabeli  Cholewińskiej, która zatroszczyła się o pamiątki.

                                                         Organizator  B. Musiał

 

Więcej zdjęć:

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-12667/zdjecia

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.