Konkurs poetycki on Line „Historia pewnej wiosny”

"Szukajcie prawdy jasnego płomienia,

 Szukajcie nowych, nieodkrytych dróg."

                                Adam Asnyk

konkurs poetycki

W poezji każdy może znaleźć coś z prawdy własnego serca. Poezja pobudza wyobraźnię, stymuluje rozwój emocji. Jest zapisem niespełnionych pragnień, miłości, rozstań, nieutulonego żalu i wzruszeń. Jest też składnią narodowej historii, strażniczką dziejów i wolności człowieka.

Dziś stawiamy na rozwój zdolności i talentów naszych uczniów. Zachęcamy, by odkrywali, jakie wartości niesie za sobą czytanie poezji, by kształcili własne kompetencje językowe. Najbardziej jednak zachęcamy do tego, by rozwijali swoją wyobraźnie, by mieli odwagę do mówienia i pisania w swoim własnym imieniu.

Wiosna jest to czas przebudzenia. Wraz z nadejściem cieplejszych, dłuższych dni budzi się w nas chęć zmian, chęć odnowy. W dobie koronawirusa chcemy odnaleźć coś nowego, innego… wiosnę, w której nie będziemy słyszeć o kolejnych zakażonych osobach, o strachu, że sami będziemy zakażeni, o tym kiedy się to skończy… Wiosna pozytywnie nastraja, wiąże się z możliwością rozpoczęcia czegoś nowego... Dlatego ogłaszamy konkurs poetycki i serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pod hasłem:

 

„Historia pewnej wiosny”.

 

1. Konkurs dedykowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.
2. Zadaniem uczestnika jest napisanie wiersza lub opowiadania pod hasłem „Historia pewnej wiosny”, w którym możecie wyrazić swoje przemyślenia, odczucia, wyrazić emocje.
3. W związku z pracą zdalną gotowe prace wysyłamy e – mailem pod adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Termin przysyłania prac do 10.04.2020 r.
5. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni na przez jury konkursu. Na laureatów czekają nagrody po powrocie do szkoły.