21 listopada Światowy Dzień Życzliwości !

Dzień Życzliwości został ustanowiony w 1973 roku jako World Hello Day !

dzien zyczliwosci 2020Święto w Polsce obchodzone jest od 2006 roku, a obchody tego święta zapoczątkowało miasto Wrocław. Co roku jednak przybywa miast, które z tej okazji organizują przeróżne festyny, koncerty czy akcje charytatywne.
Ideą całej akcji jest promowanie życzliwości i zachęta do czynienia dobrych uczynków!
Tego dnia warto pamiętać, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i przez cały dzień można okazywać bezinteresowną życzliwość. Wiemy doskonale, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – zarówno obdarowanego życzliwością, jak i obdarowującego.
Drodzy Uczniowie!
Nie możemy się widzieć osobiście ze względu na sytuację w kraju i na świecie, ale możemy być życzliwym wirtualnie :) więc może tak mały challenge?
Wybierz swoje wyzwanie i stosuj przez cały dzień: # polakuj / pozytywnie skomentuj wszystkie obejrzane posty, zdjęcia w social mediach, udostępniaj # zrób coś miłego dla rodziców/rodzeństwa w domu!
Pamiętaj! Życzliwość to nawyk – a co jeśli wybraną z powyższych czynności będziesz powtarzać przez kolejnych 30 dni? – z pewnością „wejdzie Ci to w krew” i uprzyjemni życie i Tobie i wszystkim osobom, które swoją życzliwością obdarzysz.
Wszystkim uczniom naszej szkoły, a także nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzę dużo życzliwości! I nie tylko 21 listopada, ale przez cały rok.

Nauczyciel bibliotekarz