Image
Image
Image
Image

Historia Piotra Pawlika – ucznia Technikum Leśnego w Zagnańsku

Często powtarzamy słowa, że nasza społeczność szkolna jest jak rodzina. Słowa te brzmią pięknie, ale naprawdę staną się piękne i wartościowe, gdy pokażemy, że są prawdziwe. Mamy teraz możliwość udowodnienia, że potrafimy razem działać i że to ma sens!

Ta historia zaczęła się wiele lat temu, w 2007 roku, kiedy Piotr Pawlik był w klasie maturalnej Technikum Leśnego w Zagnańsku, wydarzył się wtedy tragiczny wypadek samochodowy.

„- Jechałem samochodem, wyniosło mnie na łuku drogi i zderzyłem się z samochodem dostawczym jadącym z naprzeciwka. (…) mój stan był tak poważny, że spędziłem 21 dni w śpiączce farmakologicznej. Rodzina opowiadała mi potem, że lekarze początkowo nie dawali mi szans na przeżycie, ale jakoś świeczka nie zgasła i jestem. (…). Przez rok po wypadku byłem osobą leżącą, po roku usiadłem na wózku inwalidzkim i postanowiłem, że będę walczył o sprawność. Miałem rehabilitację, trafiłem też do szpitala w Otwocku, gdzie lekarze operacjami postawili mnie na nogi” – wspomina w wywiadzie dla „Echa Dnia”.
A dziś…
A dziś Piotr znów walczy, tym razem z przeciwnościami losu walczy o medale! Mimo iż cały czas ma trudności z poruszaniem, osiąga wielkie sukcesy w sporcie, w ubiegłym roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Halowych Mistrzostwach Polski w Łucznictwie Osób z Niepełnosprawnością.
Marzeniem absolwenta Technikum Leśnego w Zagnańsku jest profesjonalny łuk, ponieważ aktualnie trenuje na pożyczonym sprzęcie.

Każdy z nas może wesprzeć Piotra Pawlika w spełnianiu marzeń. Aby to zrobić wystarczy kliknąć w link zbiórki i wpłacić dowolną kwotę: Spełnijmy marzenie Piotra

Więcej informacji można znaleźć:
https://echodnia.eu/swietokrzyskie/z-jego-auta-zostaly-strzepy-mial-tego-wypadku-nie-przezyc-36-letni-piotr-pawlik-z-samsonowa-w-gminie-zagnansk-lamie-stereotypy/ar/c14-17543293

https://kielce.tvp.pl/69865469/ma-szanse-na-miedzynarodowe-sukcesy-ale-nie-ma-wlasnego-luku-przyjaciele-postanowili-mu-pomoc

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.