Image
Image
Image
Image

„Nauka idzie w las”

„Nauka idzie w las” – konkurs zorganizowany przez Lasy Państwowe „Klasa z drewna”

logo lasy państwoweUczniowie Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku we wrześniu 2023 roku zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu „Klasa z drewna” zorganizowanego przez Lasy Państwowe.
Celem konkursu było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Szkoła przedstawiła oryginalny projekt, który promuje leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia.

Altana rekreacyjna oraz tablice edukacyjne i inne materiały dydaktyczne
Głównym elementem realizacji konkursu „Klasa z drewna” w naszej szkole jest drewniana altana rekreacyjna z grillem. W środku altany znajdą się stoły i ławki wykonane z drewna. Wokół altany zostały umieszone tablice edukacyjne tematycznie związane z zaplanowanymi lekcjami oraz sadzonki podstawowych gatunków drzew leśnych oznaczone tabliczkami. Na dwóch okazałych sosnach zostały zamontowane dwa komplety skrzynek lęgowych, a nieopodal barć wykonana przez uczniów Zespołu Szkół Leśnych oraz drewniany ul. Jest to miejsce bardzo dobrze przygotowane do prowadzenia zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także zapewniające możliwość rekreacji w bliskości z naturą.

„Zielone lekcje”
Zgodnie z harmonogramem zawartym we wniosku konkursu w okresie od lutego do czerwca na terenie obiektu odbyło się kilkanaście „zielonych lekcji” dla kilkuset dzieci od przedszkolaków do uczniów klas 6-8 szkoły podstawowej. Zajęcia terenowe odbyły się na postawie przygotowanych scenariuszy i wykorzystywały zakupione w ramach konkursu tablice edukacyjne i inne materiały dydaktyczne. Bardzo dużą popularnością cieszyły się zajęcia terenowe pt. „Dlaczego dziuple są lepsze od budek lęgowych?”, „Co sikorka jada na obiad?” oraz „Drewno w życiu pszczoły”. Uczniowie naszej szkoły prowadzili z nauczycielami lekcje pt. „Poznajemy drzewa leśne” oraz „Drewno w życiu człowieka”.
Podczas lekcji przyrody przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych poznawali np. drzewa iglaste, oglądali szyszki świerka, sosny i modrzewia. Młodzi ludzie zdobywając wiedzę w sposób aktywny i bezpośredni, zdobywają przede wszystkim świadomość ekologiczną.

 

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.