Image
Image
Image
Image

Akademia z okazji sto trzeciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

9 listopada 2021 r. w Zespole Szkół Leśnych odbyła się akademia z okazji sto trzeciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na początku uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy. Następnie dyrektor szkoły pan Jacek Wolski wygłosił przemówienie dotyczące patriotyzmu, w którym podkreślił, że na wolność Polacy czekali kilka pokoleń, a Narodowe Święto Niepodległości zostało wprowadzone do kalendarza dopiero w 1989 roku. Dodał, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także na co dzień wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski i pamięta o ważnych wydarzeniach z naszej historii.
Następnie rozpoczęło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3b nawiązujące do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i motywu zgubienia złotego rogu przez Jaśka - bohatera dramatu. W drugiej części przedstawienia przedstawiono ciekawostki historyczne o Ojcach Niepodległości.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele, na znak szacunku dla święta, mieli przypięte biało-czerwone kotyliony. Motto uroczystości, umieszczone na tablicy w biało-czerwonych barwach, brzmiało: „Cześć i chwała bohaterom”.
Oprawę muzyczną stanowiły piosenki od legionowych do współczesnych – mówiące o Polsce i Polakach. Całość dopełniała prezentacja multimedialna przedstawiająca historyczne fotografie Ojców Niepodległości.
Na końcu uroczystości Anna Wywrót przedstawiła laureatów konkursu na logo Szkolnego Koła Wolontariatu: I miejsce otrzymała: Izabela Matysiak, II miejsce: Martyna Kępa, III miejsce: Oliwia Kurzep.

Akademię przygotowały: Antonina Lipińska, Agnieszka Wiech-Papros oraz Izabela Cholewińska (dekoracje).

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021