Image
Image
Image
Image

Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w Starościnie

W dniach 19-21 kwietnia 2024 r. reprezentacja naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w Starościnie.

W rywalizacji dziewcząt nasze zawodniczki rozegrały mecze kolejno z drużynami TL Tuchola, TL Białowieża oraz TL Warcino, odnosząc zwycięstwo z ostatnią z tych drużyn w stosunku 2:1 w setach i dzięki temu uplasowały się na 5 miejscu.
W rywalizacji chłopców nasi zawodnicy zmierzyli się TL Tuchola, ZSL Biłgoraj i ZSL Rogoziniec. Mecze były niezwykle zacięte i emocjonujące. W pierwszym meczu odnieśliśmy zwycięstwo 2:1 z zawodnikami z Tucholi, niestety w tym meczu kontuzję odniósł nasz podstawowy atakujący. W kolejnym meczu musieliśmy uznać wyższość reprezentantów ZSL z Biłgoraju, którzy zostali tegorocznymi Mistrzami Polski. W ostatnim meczu zmierzyliśmy się z zespołem z Rogozińca, był to zdecydowanie najciekawszy pojedynek. W pierwszym secie ulegliśmy 25:23, kolejny zaś wygraliśmy 24:26 i po zaciętym tie-breku niestety przegraliśmy 15:13. Ta sytuacja spowodowała, iż trzy zespoły z grupy miały taki sam stosunek wygranych meczów oraz wygranych setów, gdyż zawodniczy z Tucholi zwyciężyli z zespołem z Rogozińca 2:1. W związku z tym organizatorzy musieli policzyć małe punkty, które zadecydowały o tym, kto będzie grał dalej. Nie poszczęściło się naszym reprezentantom, ponieważ punktowo zajęliśmy ostanie miejsce, a z grupy wyszedł zespół z TL Tuchola, z którymi nam udało się zwyciężyć. Mimo to nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i rokowania na przyszły rok są bardzo obiecujące. Poziom całego turnieju był wysoki i wyrównany, a nasi reprezentanci wystąpili w składzie: Weronika Żak, Julia Warzecha, Ada Stawarz, Gosia Urban, Maja Nowak, Kasia Dudzic, Gabrysia Dędys oraz Bartosz Dudzik, Mateusz Przydatek, Adam Piwko, Franciszek Piskorz, Marcel Bobras, Maciej Borcuch, Radosław Górski, Piotr Bała, Bartosz Gala.