Recycling sposobem na nudę!

Bycie uczniem Technikum Leśnego w Zagnańsku zobowiązuje. Kierując się tą myślą, od września młodzież mieszkająca w internacie nie tylko poznała dogłębnie pojęcie recyklingu, ale również czynnie w tym procesie uczestniczyła :-)

Nie było to tylko sortowanie odpadów, młodzi ekolodzy poszli o krok dalej. Wykorzystali materiały nadające się do wyrzucenia i dali im drugie życie jako elementy dekoracji. Jednym słowem powstało coś z niczego. I tak drzewo powstało z makulatury, słońce z niepotrzebnych już płyt CD, a sowa z puszek aluminiowych i kartonu. Wyprasowane kawałki słomy i liści posłużyły do zrobienia obrazu (100 cm x 70 cm). Z drutu i kamienia młodzież wykonała drzewko, które pasuje do każdego wnętrza. Podsumowaniem pracy w tym semestrze stał się monumentalny, mający prawie 180 cm bałwan, który oczywiście został wykonany z wszystkiego, co niepotrzebne i już było przygotowane do wyrzucenia.

Młodzież wykazała się naprawdę dużym zaangażowaniem i cierpliwością, takie cuda nie powstają w ciągu godziny, w niektórych przypadkach była to miesięczna monotonna praca. Autorami tych wspaniałych rzeczy są: Iwona Kubiak, Monika Jastrząb, Aleksandra Rzeszot, Jan Kustra, Jan Królikowski, Olgierd Zieliński, Wojciech Prażuch, Dominik Marzec, Artur Kowal, Mikołaj Wójcik. Gratulacje za pomysłowość i wytrwałość!