Image
Image
Image
Image

Humaniści ze Szkół Leśnych w Zagnańsku VI Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku

W dniach 15-17 października 2014 r. humaniści ze Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska spotkali się kolejny raz w Technikum Leśnym w Zagnańsku, aby pogłębiać wiedzę, sprawdzać swoje umiejętności i oczywiście świetnie się bawić.

Przybyli Goście z różnych zakątków Polski: z Technikum Leśnego w Białowieży, TL w Biłgoraju, TL w Brynku, TL w Lesku, TL w Rogozińcu. W tym roku uczniowie rywalizowali podczas następujących konkursów:

 1. Multimedialny Konkurs Językowy - rozwiązując test wyboru, uczestnicy konkursu wykazali się znajomością poprawnej składni i fleksji. Często zadania były podchwytliwe i tylko prawdziwi miłośnicy poprawnej polszczyzny mogli poradzić sobie z przykładami. Oto kilka wybranych:
  • Które sformułowania uważasz za poprawne?
   • a) Mam troje dzieci. Chcę ich jak najlepiej wychować.
   • b) Mam troje dzieci. Chcę je jak najlepiej wychować.
   • a) Aktualny dyrektor szkoły jest matematykiem.
   • b) Obecny dyrektor szkoły jest matematykiem.
   • a) Mam troje dzieci. Chcę ich jak najlepiej wychować.
   • b) Mam troje dzieci. Chcę je jak najlepiej wychować.
   • a) w cudzysłowie zaznaczymy czyjeś słowa
   • b) w cudzysłowiu zaznaczymy czyjeś słowa
 2. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego - rok 2014 w województwie świętokrzyskim jest rokiem poświęconym Stefanowi Żeromskiemu. Podczas Forum uczestnicy konkursu zaskakiwali znajomością ciekawostek z życia pisarza, trzeba przyznać, że byli naprawdę dociekliwi. Pytania dotyczyły również ogólnej wiedzy na temat twórczości Żeromskiego, a część odpowiedzi wymagała odgadnięcia miejsc i osób przedstawionych na fotografiach.
 3. Konkurs teatralny „Bawimy się w teatr” – uczniowie przedstawiali scenki z bajek w wersji Jana Brzechwy. Ale trudność polegała na tym, że testy do przygotowania losowali dzień przed występem. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością, profesjonalizmem i prawdziwym talentem aktorskim. Jury konkursu miało nie lada zadanie z wyborem laureatów, ponieważ poziom był bardzo wyrównany.

Zaproszeni Goście poznawali również region świętokrzyski. W tym roku zwiedzali miejsca związane ze Stefanem Żeromskim, odwiedzili między innymi: źródełko Biruty i Wzgórze Katedralne w Kielcach oraz „Szklany Dom” w Ciekotach (a tu rozwiązywali quest „Poznaj krainę Stefana Żeromskiego). Tradycyjnie jak co roku uczestnicy Forum odwiedzili również pradawnego Bartka, a tam wykonali pamiątkowe fotografie.

Wieczorem w internacie Technikum Leśnego młodzież zorganizowała dyskotekę, aby przez wspólną zabawę, integrować się z koleżankami i kolegami ze szkół leśnych.

Na uroczystej gali podsumowującej VI Forum Humanistów Szkół Leśnych laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody i dyplomy. Do gratulacji dołączył się także pan Szczepan Skorupski – Wójt Gminy Zagnańsk, pan Henryk Milcarz – prezes Wodociągów Kieleckich oraz pan Tomasz Kuszewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zagnańsk, którzy ufundowali nagrody dla uczestników Forum.

Patronatem honorowym VI Forum Humanistów w Zagnańsku objęli: pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty, pan Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz pan Zdzisław Wrzałka - Starosta Kielecki.

Uczniowie Technikum Leśnego przygotowali krótką inscenizację na temat życia i twórczości Stefana Żeromskiego, a Maciej Kołodziejczyk z klasy I a wykonał dwa utwory muzyczne dla wszystkich uczestników Forum, na flecie oraz na gitarze.

Sygnały dla zwycięzców zagrali uczniowie z Sekcji Sygnalistów Myśliwskich.

Forum Humanistów jak zawsze towarzyszyła przyjemna i pełna kreatywności atmosfera, a organizatorzy już zaczynają planować następne spotkanie, aby za rok znów mile zaskoczyć Gości. /MB/

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.