Image
Image
Image
Image

Ślubowanie klas pierwszych, czyli Rykowisko 2014

27 września 2014 roku to pamiętny dzień dla całej społeczności Technikum leśnego w Zagnańsku, ale szczególnie ważny dla uczniów klas I a i I b oraz ich rodziców i bliskich. To dzień ich ślubowania.

Nie tak łatwo dostać się do grona pasowanych na ucznia Technikum Leśnego przez Sylwana i panią dyrektor Annę Kowalską.

A jak to wszystko się zaczyna?

Najpierw wiele prób, żeby nauczyć się prawidłowo maszerować i wykonywać komendy, później nauka hymnu leśników - Awangardy.

Aż wreszcie długo oczekiwany dzień. Uczniowie klasy IV a przygotowali dla młodszych kolegów biegnący przez las tor przeszkód z licznymi przeszkodami: dyby i smarowanie twarzy smolistą substancją z dodatkiem pierza, małpi gaj, kładki, rowy, tajemnicze dołki, chata szamana z zupą do skosztowania – żaden z pierwszaków nie był zachwycony jej składem - aż wreszcie kat (w tej roli Paweł Mazur), który obcinał „ogony” miałczącym wniebogłosy „kotom”. Mimo że przeszkody nie były łatwe do pokonania, to wszyscy udowodnili, że nadają się do pracy w lesie.

O godzinie 14.15. uczniowie klas pierwszych prowadzeni przez Cezarego Sęka – ucznia klasy IV a i panią dyrektor Annę Kowalską pomaszerowali pod Dęba Bartka. Prastary Dąb obchodził 1014 urodziny. To właśnie w tym miejscu pierwszaki przywołały ducha puszczy Sylwana i jego świtę. Hałas był niesamowity, ale Sylwan łaskawie pasował każdego ucznia. Po złożeniu przysięgi o godnym zachowaniu ucznia, szanowaniu nauczycieli i tradycji szkoły nastąpił czas na pamiątkowe zdjęcia.

W tym roku w rolę Sylwana wcielił się Rafał Jaworski, towarzyszyły mu nimfy leśne: Alina Pięta, Karolina Wesołowska i Aleksandra Klepacz oraz świta Paweł Kluś, Paweł Mazur, Piotr Mikołajczyk, Krystian Skóra, Bartek Murawski i Igor Jary. Nad poprawnym pokonaniem przeszkód czuwali Łukasz Okła, Tomasz Leśniewki, Paweł Zięba i oczywiście świta Sylwana, tekst przysięgi odczytał Przemysław Siek. /MB/

Stowarzyszenie "Knieja"

deklaracja

feedback
Image
feedback

Platfoma MOODLE

Image

Dziennik elektroniczny VULCAN

Image
feedback

Jubileusz 50-lecia Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku

ZSL Zagnańsk "Okiem ucznia"

100 dni do matury Technikum Leśne Zagnańsk hotel grafit trailer teledysk

Rykowisko 2016 Zagnańsk.

Rykowisko 2017 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2018 ZSL Zagnańsk

Rykowisko 2019 ZSL Zagnańsk

Noc bibliotek 2021

XII EDYCJA MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU SYGNALISTKI MYŚLIWSKIEJ „O RÓG ZBRAMIRA”.