Zrób sobie obraz część I - wełna

Wielu z nas patrząc na obrazy czasami wzdycha, nie z podziwu dla dzieła, ale raczej z żalu „że ja tak nie potrafię…”.

IMG 4491 A to nic bardziej mylnego, bo do tego, aby stworzyć coś ładnego, nie zawsze potrzebny jest wybitny talent malarski. Czasami wystarczy odpowiedni dobór materiału, kilka wskazówek technicznych i oczywiście wiara w siebie. Jedynym ograniczeniem będzie wówczas nasza fantazja. Kreatywnie Zakręceni mają propozycję łatwego przygotowania obrazów z różnych materiałów, czyli jednym zdaniem: maksimum efektu końcowego przy minimum nakładu finansowego.
Rozpoczynamy od wełny czesankowej. Na rynku mamy czesankę z różnej wełny, jest nawet z dodatkiem jedwabiu. Dla początkujących wystarczy czesanka z wełny polskiej, jest najtańsza i dostępna w całej palecie kolorów. Niezbędne materiały poza wełną to: ostre nożyczki, klej Magic lub taśma dwustronna oraz ramka (może być też antyrama, ale wtedy musimy pamiętać o wykończeniu brzegów obrazu).
W załączeniu znajdują się trzy instrukcje. Pierwsza dla początkujących, pozostałe dwie dla bardziej zaawansowanych. Warto poświęcić „chwilkę” dla niesamowitego efektu. Nie bójcie się nieładu na pracy, on też ma swój urok. Powodzenia!DOKUMENTY DO POBRANIA W FORMACIE PDF